### Notice : FarmexBot bakiye epinlerini Dostgame.com adresinden satın alabilirsiniz veya FarmexBot hesabınıza giriş yaparak Havale / EFT / Banka Kartı / Kredi Kartı / Mobil Ödeme kullanarak bakiye yükleyebilirsiniz. ###

BİLGİ REHBERLERİ

2CAPTCHA OTOMATİK CAPTCHA KULLANIMI

Oyun içinde farklı zamanlarda ekrana gelen Captcha sorularını 2Captcha servisi ile otomatik çözdürebilirsiniz. 2Captcha servisinin FarmexBot ile nasıl kullanılacağını bu rehberimizde detaylıca anlattık.


1.ADIM : İlgili servisi kullanabilmek için ilk olarak 2Captcha.com adresine giriş yaparak kayıt işlemimizi gerçekleştiriyoruz.
2.ADIM : Ardından hesabımıza bakiye yükleyebilmek için "Balance" bölümünde bulunan "Add funds" seçeneğine tıklıyoruz.
3.ADIM : Daha sonra önümüze çıkan ödeme seçeneklerinden bize uygun olana tıklayıp eklemek istediğimiz bakiye miktarını yazıp Banka/Kredi/Sanal kart aracılığı ile ödememizi gerçekleştiriyoruz.
4.ADIM : API Keyimizi kopyalamadan önce 2Captcha kullanım tipimizi belirlemek gerekiyor , bu işlemi yapmadığımızda hata alabilir veya api key bilgisini yanlıs alabiliriz. Kullanım Tipi "Customer" olmalıdır.
5.ADIM : Kullanım tipini belirlememizin ardından "Account Settings" Bölümüne gelip "API KEY" kısmında bulunan keyi Copy seçeneğine tıklayarak kopyalıyoruz.
6.ADIM : Kopyaladığımız API Keyi FarmexBot Loader üzerinde bulunan "Captha API Key" bölümüne yapıştırıyoruz ve ardından "Otomatik Captha" kutucuğunu işaretliyoruz.
İŞLEM TAMAMLANDI : Bu işlemler sonucunda artık gerek server ekranında önümüze çıkan Captchalar gerekse oyun içi karşımıza çıkan Captchalar 2Captha servisi aracılığı ile otomatik çözülecektir.


ÖNEMLİ : Bir captcha ortalama 5 ila 15 saniye arasında çözülmektedir. İstisnai durumlarda bu süre uzayabilir veyahut kısalabilir.


ÖNEMLİ : 2Captcha servisinde normal captha çözüm ücreti ortalama 1000 adet captha için 1$'dır.


ÖNEMLİ : 2Captcha , FarmexBot bünyesinde bir servis degildir. Yaşayabileceğiniz sıkıntıları 2Captcha firmasına iletmelisiniz. 2Captcha bağlantı sorunu, bakiye sorunu sorunlarda servise müdahale şansımız olmadığından yapabileceğimiz birşey bulunmamaktadır.

BAN ÇEŞİTLERİ VE ANLAMLARI

Blocked for 3rd Party Tool in Game by Operator : Oyunda en çok kullanılan ban çeşididir. Oyun içinde bot kullanırken GM tarafından yakalanırsanız büyük oranda bu cezayı alırsınız.


Blocked By GM Command : 3rd party tool ile aynı ban çeşididir. Noticeleri görüp oyundan çıkarsanız ve o sırada GM sizi banlarsa ekranınızda bu cezayı görürsünüz.


TPT : Kesin bir sebebi yoktur. Slotta kasarken de yiyebilirsiniz, botla hızlı upgrade yaptığınız için de, aynı ipden fazla sayıda NTTNow yaptığınız için de, tarama sonucunda da v.b bir çok sebebi olabilir.


TPT C : Şayet botla illegal TS bastırırsanız(Gem ile 90dk) detaylı kontrolde loglarda gözükür ve bu cezayı alırsınız.


TPT CR : Karakterinize ait video, fotoğraf gibi kanıtların forum Cheat Reports bölümüne reportlanmasıyla alınan cezadır.


TPT P : Hattınıza yabancı numarayla onay yapmanız durumunda bu cezayı alırsınız.


TPT Phone : Karakterinizin üzerine kayıtlı olduğu telefon numarasını kullanan bir başka karakter ban yerse ve GM ekibi tarafından incelenirse sizin karakteriniz de bu ban çeşidiyle banlanabilir.


TPT X/ TPT A : Bilgisayarınızda koxp, macro v.b hile programları varken oyuna Launcher üzerinden giriş yaparsanız bir süre sonra taramada hesabınızın bu iki cezadan birisini alması muhtemeldir.


TPT IP Match : Bu ban çeşidi çok kapsamlı banları içeriğinde bulundurur. İsminde her ne kadar IP olsa da trade logları, merchant logları, IP logları, mimlenmiş IP blokları gibi bir çok farklı özelliğin detaylıca incelemesi sonrasında verilen bir ceza türüdür.


Bug Abuse : Legal olsanız dahi oyun içinde bulunan herhangi bir açığı suistimal ettiğinizde verilen ceza türüdür. ( Duvarlardan descent ile geçme, savaşlarda atak yapılamayan bölümlerde bulunma, BDW'de karşı towna çıkma v.b )


Disturbing Gameplay : Diğer oyuncuları rahatsız edici davranışlara verilen ceza türüdür. ( Sürekli trade atma, üzerine devamlı olarak pazar kurma v.b )


Illegal Activity : Bot harici oyun kurallarına uymayan herhangi bir davranış durumunda karakterinize verilen bir ceza türüdür. ( Örneğin SteamKO'da GB satışı )


Suspicious Account : Şüpheli ödeme geçmişleri, şüpheli girişlere sahip v.b durumlarda hesabınızın askıya alındığı ceza türüdür. ( Biletle açtırılabilir )


Suspicious Account * : Daha öncesinde blokları mimlenmiş proxy firmalarının proxylerini kullanan hesaplara verilen ceza türüdür.


Account Creation Abuse : Legal veyahut illegal olarak aynı anda birden fazla karakter oluşturursanız manuel kontroller sonucunda bu cezayı alırsınız. ( Bu cezayı almak için karakterin oyuna girmesine gerek yoktur )

OYUN HATALARI VE ANLAMLARI

SteamAPI_Init(87) Failed Hatası : Steam'e giriş yapmadıysanız botla girişte bu hatayla karşılaşırsınız. Client açılmadan önce Steam Cliente giriş yapıldığından emin olun.


SteamAPI_Init(0) Failed Hatası : Steam Clientine gidip Knight Online simgesine tıklayıp Oyna dedikten sonra karşınıza çıkan kullanıcı sözleşmesini onaylamanız gerekmektedir.


(STKO) -18 Hatası :: STKO'da karakterinizin giriş yaptığı mac adresi kaydedilir. Farklı bir mac adresinden giriş yapmak bu hatayı almanıza sebep olur. www.nttgameonline.com/knight/tr/ adresinden oyuna girişinizi onaylamanız gerekmekte.


(STKO) -8 Hatası: Bilgisayarınız MAC adresi banlanmış demektir. Loaderdeki Random Mac Adresi " Butonuna tıklayarak yeni bir MAC adresi elde edebilirsiniz.


(STKO) Blocked the your computer (-9) Hatası : Sahip olduğunuz Proxy-IP oyun tarafından banlanmış demektir.


There is an error in the selected server hatası : IP üzerinden giriş yapabilecek maksimum karakter sayısına ulaştığınızı bildirir.


Id-Şifre yazınca notice ekranı gelmiyorsa : Sahip olduğunuz Proxynin süresi bitmiş demektir.

FARMEXBOT MULTİ OTP KULLANIMI

FarmexBot ile Otomatik OTP seçeneğini kullanıyorsanız sizin için birden fazla karakteriniz için OTP kurulum ve ayarlarını nasıl yapmanız gerektiğini bu rehberimizde bulabilirsiniz...


1.ADIM : OTP Kurulumu yapıp telefonumuza gelen bilgiler ile şifremizi oluşturduktan sonra ; Regedit.exe'ye giriş yapıyoruz.2.ADIM : HKEY_CURRENT_USER bölümüne geliyoruz.3.ADIM : SOFTWARE başlığı altındaki AnyOTP dosyasına sağ tıklayıp "Ver" diyoruz4.ADIM : Regedit dosyamıza bir isim verip kayıt ediyoruz.5.ADIM : Kayıt ettiğimiz Regedit dosyamızı FarmexBot Klasörü içindeki OTPFiles dosyasının içine atıyoruz.6.ADIM : Loaderimizden ilgili regedit dosyasını seçip OTP programına kayıt olurken belirlediğimiz şifreyi giriyoruz.ÖNEMLİ : Multi OTP kullanmak istediğiniz her bir karakter için sıfırdan OTP programı kurulumu yapıp şifre belirlemek şarttır. Bir karakterin OTP regedit alma işlemleri tamamlandığında farklı bir karaktere yapmadan önce OTP programını silip yeniden kurunuz ve yeni karakterinizle tekrardan kayıt olunuz.


ÖNEMLİ : Regedit dosyaları kullandığınız Windows'a özel olarak çalışmaktadır. Yedekleyip farklı PC'de veyahut format sonrasında kullanımı mümkün değildir.


ÖNEMLİ : Sisteminizde tek Hard Disk mevcutsa ve bu disk 2'e 3'e v.b şekilse bölünmüş durumdaysa otomatik OTP çalışmayabilir. Lütfen format atıp bölümleri birleştirin.

STEAMKO CLİENT GÜNCELLEME REHBERİ

SteamKO bakım günlerinde güncellemeden sonra FarmexBot ile oyuna girerken herhangi bir TBL Hatası alıyor iseniz veya oyun grafiklerinde olmaması gereken bir durum yaşıyorsanız yüksek ihtimalle oyun clientiniz güncel değildir. FarmexBot'u güncellerken oyun dosyalarınıda güncellemeniz gerekebilir. Bu rehberimizde SteamKO Client Güncelleme işleminin nasıl yapılacağını detaylıca anlattık..


ÖNEMLİ : Başlamadan önce açık olan tüm oyunları kapatınız !


1.ADIM : Steam Web Clientinde bulunan Knight Online simgesine sağ tıklıyoruz ;
2.ADIM : Yerel Dosyalar Sekmesine Gelip " Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula " Diyoruz.
3.ADIM : Doğrulama işlemi tamamlandığında Launcherimizi açıp " Update Completed" yazısını görene kadar bekliyoruz.
İŞLEM TAMAMLANDI : Güncellememiz tamamlanmış oluyor. Şimdi FarmexBot ile sorunsuzca giriş yapabiliriz.


ÖNEMLİ : Yaptığımız güncelleme sadece steam ana klasöründe bulunan Knight Online dosyalarına işlemektedir. Eğer oyun dosyalarını farklı klasörlere kopyaladıysanız ana klasörde bulunan Knight Online dosyalarını bu klasörlere tekrar kopyalamanız gerekmektedir.